top of page

Wyzywająca?

Dzisiaj wrzuciłam na Instagram pomysł na wykonanie sobie samej zdjęcia, które może wydawać się co poniektórym wyzywające (Zobacz i oceń sama - klik). Ba! Podejrzewam, że jeśli rolka uzyskałaby większe wyświetlenia, razem z nimi pojawiłyby się osoby, które nie szczędziłyby sobie przykrych słów, kierowanych w moją stronę.


I wiesz, że nawet ja - kobieta, która od 11 lat pokazuje się w sieci (również nago) zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno ten film wrzucić? Zaczęłam myśleć - czy to nie jest za dużo? Czy ludzie są gotowi?


I w takich momentach jestem bardzo wdzięczna za to, że wytrenowałam już swoją głowę, do wyłapywania szkodliwych i bezsensowych schematów myślenia.


Podczas sesji zdjęciowych - zarówno tych prywatnych, jak również artystycznych, często zdarza mi się kreować obraz w taki sposób, by był on pełen seksapilu. By mówił o sile kobiety, która się na nim znajduje, by pokazywał, jak wiele w niej jest tej "Boginii", o której najprawdopodobniej zapomniała. Nie są to zdjęcia wulgarne, ale często mają coś wyzywającego w sobie. Nie tworzę tylko i wyłącznie subtelnych kadrów pełnych romantyzmu. Staram się pokazywać Was na wiele sposobów, byście same mogły uwierzyć w to, że macie wiele twarzy i byście przestały obawiać się nawet tych bardziej seksownych wersji siebie.


I jak tak sobie o tym pomyślę szczerzej, to czasami mam wrażenie, że nie mamy społecznie szacunku do kobiecej seksualności. Że kiedy mowa o jej eksploracji, zaraz zjawia się tabun osób obu płci, która próbuje nas zawstydzać, uwłaczać nam i sugerować brak szacunku do samych siebie. Gdy tak naprawdę przecież największym objawem szacunku do siebie samej jest dbanie o siebie, swoje potrzeby i eksploracja na wszelkich możliwych płaszczyznach. Szacunek do siebie to bycie sobą - bez ukrywania się i zamykania na doświadczenia ze strachu przed opinią innych.


Pamiętaj: Nie da się zawstydzić kobiety jej seksualnością, jeżeli ona sama się jej nie wstydzi.

I pamiętaj nr 2: Wstyd, jest jednym z narzędzi kontroli.


Wyobraź sobie co by było, gdybyś przestała się wstydzić - jak wiele mogłabyś osiągnąć, jaką siłę mogłabyś w sobie odkryć...

1 wyświetlenie0 komentarzy
bottom of page