top of page

Fotografko! Zarabiaj więcej!

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Tobą foto-praktyką, dzięki której moje klientki dokupują średnio od 5-10 dodatkowych zdjęć z sesji. Rekordzistka w tym roku dokupiła ich aż 48!!


Po pierwsze: Czas oddania galerii zdjęć do wyboru.

Jeżeli wysyłasz klientkom galerię zdjęć po sesji, zrób co w Twojej mocy, by oddać ją maksymalnie 24h po sesji zdjęciowej.


Dlaczego? Ponieważ uczestniczysz w ważnym wydarzeniu, które generuje często bardzo dużo emocji. Im te emocje są świeższe, tym lepiej dla Ciebie - oczywiście o ile dobrze poprowadziłaś sesję zdjęciową i Twoja klientka miała okazję zakochać się w całym doświadczeniu.


Im później oddasz zdjęcia, tym emocje z sesji będą coraz bledsze. Nie oznacza to oczywiście, że klientka nie czeka na zdjęcia, ale jej odbiór zdjęć będzie zdecydowanie mniej podyktowany świeżym przeżyciem!


  • 90% moich klientek otrzymuje galerię zdjęć 24h po sesji

  • Pozostałe 10% otrzymuje je na przestrzeni 36-48h


W efekcie, moje klientki czują się traktowane priorytetowo, a ich pozytywne emocje nie słabną!

Po drugie: Kiedy już oddajesz galerię zdjęć, postaraj się by zdjęcia były wstępnie obrobione.


Będzie to oczywiście wymagało to od Ciebie dodatkowego nakładu pracy, ale możesz mi uwierzyć, że z pewnością Ci się to zwróci.


Dlaczego?

  • Klientki nie mają pojęcia, jaki potencjał mają zdjęcia, które im wysyłasz

  • surowe zdjęcia są często mocno pozbawione klimatu, a już na pewno są pozbawione Twojego stylu!


Niezależnie od tego, czy za mną jedna sesja prywatna, czy dzień zdjęciowy, podczas którego jednego dnia tworzę materiał dla 5-7 kobiet, moje klientki otrzymują ode mnie wstępnie obrobioną galerię zdjęć na następny dzień.


Efekt? Zdecydowana mniejszość moich klientek poprzestaje na podstawowej liczbie zdjęć. Ogromna większość dokupuje kadry i to czasami w ilościach, które przewyższają bądź dorównują cenie samej sesji zdjęciowej.


Jednym z przepisów na udany foto-biznes jest zrozumienie, że uczestniczymy w bardzo emocjonalnych wydarzeniach. Często dotykamy intymnych sfer życia naszych klientek. Jeżeli poczują się przy nas swobodnie na sesji, a potem jeszcze priorytetowo podczas procesu oddawania zdjęć - możemy zyskać osoby, które będą nas odwiedzać regularnie, ciesząc się za każdym razem na myśl nie tylko o efektach końcowych, ale również całym przeżyciu!
1 wyświetlenie0 komentarzy
bottom of page