top of page

Faszyn from Raszyn, czyli sesja Fashion w wykonaniu Fotoszuflady

Cześć! Przed Wami dzisiaj przed Wami timelaps z sesji wykonanej w Studio Czarnobyl w Warszawie na początku roku 2021 r.


Tak jak zwykle moje sesje zdjęciowe są dość mocno zaplanowane, tak ta była totalnie spontaniczna! Zdałam się tutaj na energię mojego przezdolnego zespołu.


Dlaczego akurat faszyn from Raszyn? Studio Czarnobyl, oprócz cykloramy i standardowej jak na studio fotograficzne przestrzeni, posiada kanapę, którą możecie zobaczyć na głównym planie. Kiedy zobaczyłam ją na zdjęciach, wiedziałam, że to będzie właśnie główne miejsce moich fotograficznych podbojów. ;)

W mojej głowie pojawił się pomysł, na stworzenie stylizacji, w której głównymi atrakcjami będą warstwowość i faktura - miało być dużo i bogato! Z pomocą przyszła mi niezastąpiona Maja, która ma ogromną szafę i potrafi świetnie stylizować do sesji zdjęciowych. Gdyby nie Ona - ta sesja zdecydowanie nie wyglądałaby tak samo!


Z racji na lekki niedoczas, w którym byłam przed zaplanowaną sesją, nie zdążyłam rozpracować sobie kadrów, które chciałabym wykonać. Poszłam więc do studia nieco bez planu, mając nadzieję, że nie zawiedzie mnie moja kreatywność. Doskonale wiedziałam też, że Nikola jest naprawdę doświadczoną modelką, która na pewno wspomoże mnie swoimi umiejętnościami i tak też było!


Nasza praca przeszła szybko, sprawnie i naprawdę byłam zachwycona tym, jak pozuje Nikola!


Niemniej - nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała Wam o makijażu! Wiecie... ja jestem taką kobietą, która potrafi pomalować co najwyżej siebie. Kiedy przychodzi czas pracy nad makeup'em modelki, zbieraniem pomysłów itp. bardzo duże pole manewru pozostawiam osobie zajmującej się makijażem zawodowo - w końcu to ona wie co i jak i zajmuje się tym na codzień!

Patrycja dostała więc ode mnie wolną rękę i.... nie zawiodłam się ani odrobinę! W pierwszej części sesji, Patrycja wykonała bardzo ciekawy, odcinający się od reszty stylizacji zielonkawy makijaż oka. W drugiej części - widząc, że do akcji wchodzi futro w panterkę - dorzuciła na oko jeszcze mieniące się cekiny i to był strzał w 10!


Co do obróbki: Postawiłam na jasne kolory, wrzucając w światła nieco turkusowego koloru. Cały set rozbija się w nieco pastelowych kolorach, co przypomniało mi, jak bardzo kiedyś lubiłam pracować na jasnych zdjęciach, tworzonych przy świetle dziennym!Modelka: Nikola

https://www.instagram.com/nikolaselez...

MUA: Patrycja

https://www.instagram.com/makeup_patrol/

Stylizacja: Maja

https://www.instagram.com/soeye_stylist/


Podczas sesji użyłam swojego aparatu Canon 6D MK II

obiektywy: canon 50 mm / 1.8 | Sigma 24 mm / 1.4

wspomagałam się lekko lampą LED Yongnuo 360


Parametry, które towarzyszyły mi przez cały czas tworzenia sesji: ISO 1000

Przysłona 2.5

czas 1/125


Pomysł i realizacja: Fotoszuflada

www.instagram.com/fotoszuflada


Ps. Pełen set z tej sesji jak i wiele innych możecie zobaczyć na moim https://www.patreon.com/fotoszuflada - tam również z chęcią odpowiem na Wasze pytania dotyczące zdjęć, tego jak pracuję itp.!
34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page